İtalya Eğitim Merkezi, Türkiye ile İtalya arasındaki tüm öğrenim hareketliliklerinde, her iki ülke öğrencilerine eğitim, barınma ve kariyer süreçlerinde kapsamlı danışmanlık hizmeti sunan bir kurumudur. İstanbul ve İzmir’de bulunan ofisleri ve uzman danışman ve eğitmenleriyle, en profesyonel ve kapsamlı hizmeti sağlamaktadır.

İtalya Eğitim Merkezi’ne başvurarak ile her iki ülkedeki eğitim olanakları ve kurumları hakkında en güncel ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İtalya Eğitim Merkezi, başvuru dosyanız ve belgelerinizin en mükemmel şekilde hazırlanmasından, eğitiminiz, vizeniz, barınmanız ve yabancı öğrenci statünüze ilişkin tüm bürokratik prosedürlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetmenizi sağlar.

BİZ KİMİZ?

MARTI BÜYÜKÖZDEN YÜCE

Ortaokul ve Lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde (İngilizce Bölümü) tamamlamıştır. Gerek lise gerekse üniversite yılları boyunca Türkiye’nin yanı sıra Amerika’ da eğitimi almıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra temel mühendislik formasyonu kazanmak amacı ile İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğine girmiş, Amerika ve Almanya’da gerçekleştirdiği stajlarla oradaki iş ortamları hakkında bilgi sahibi olmuş ve iş teklifleriyle geri dönmüştür.

Master için Fransızca öğrenim görebileceği Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü seçmiştir. Danışmanlık şirketlerinde Proje Yöneticiliği görevini birkaç sene sürdürdükten sonra kendi işine sahip olma arzusuyla kurmuş ve 10 senedir Türk öğrencilerinin ve profesyonellerinin yurt dışında eğitim almaları ve kariyerlerine devam etmeleri için uğraş vermektedir.

Sahip olduğu uzun öğrencilik deneyimlerinden ve yapmış olduğu yurt dışı seyahatlerinden edindiği deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaşarak onlar için en uygun eğitimin belirlenmesini hayatının en büyük tatmini olarak görmektedir.

Kemer Lisesinde yurt dışı eğitim danışmanlığı görevi bütün bu surecin bir sonucudur ve hem öğrenciler hem de Kemer Okullarının yurt dışındaki eğitim kurumlarıyla olan iletişimini güçlendirmek ve mezunlarının yurt dışındaki en iyi üniversitelere Kabul edilmesi için 3 sene boyunca aktif olarak calışmıştır.
2012 yılından beri Sky Turk 360’da Global Kampus programını yapımcı sunucusudur. Global Campus TV eğitim kurumlarına medya danışmanlığı ve her kapsamda produksiyon hizmeti vermektedir.

Uzman TV de yurt dışı eğitim uzmanı olarak da yer almaktadır. Türk universiteleri ve eğitim kurumları için de uluslarası faaliyetleri için danışmanlık yapmaya devam etmektedir. NAFSAüyesidir.Education UK ve Pier Online Education Certificate’ı başarıyla tamamlamıştır.


AYÇA GÜZEL

2014 yılından itibaren Plus Education İtalya okulları danışmanlığını yürüten Ayça Güzel, 1974 İstanbul doğumludur. Toronto Üniversitesi’ndeki İngilizce öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı’nda lisans derecesini tamamladı. 2007 – 2008 yılları arasında Roma’da Scuola DILIT’te İtalyancasını geliştirdi. İngilizce, Latince ve İtalyanca bilen Ayça Güzel, Özel Galileo Galilei Lisesi ve I.M.I İtalyan Lisesi’nde beş dönem Latince öğretmenliği yapmıştır.