Okul Hakkında

Cattolica Sacre Coure

Kişiye inanıyoruz . Çünkü profesyonel olmadan önce kadınları ve erkekleri eğitiyoruz, böylece herkes potansiyelini tam olarak ortaya koyabiliyor.

Düşünce özgürlüğünde . Böylece öğrencilerimize teslim ettiğimiz insani ve profesyonel bagaj, onlar ve yarınları için her zaman bir müttefiktir.

Sivil birliktelik içinde . Böylece her öğrenciye verdiğimiz her şey, profesyonellik ama her şeyden önce insanlık ve güven ile nüfuz etmek istediğimiz toplum için bir kaynak haline gelir.

Her şeyden önce, yarına makul bir iyimserlikle inanıyoruz , çünkü yarını inşa etmek bir taahhüttür, ancak bunu mümkün kılan, onu herkesin eğilimlerini geliştirerek birlikte inşa etmektir.

Okul Tarihi

Cattolica Sacre Coure

Avrupa’nın en büyük Katolik üniversitesi ve beş Kampüsü ile ulusal bir boyuta sahip  olabilen tek İtalyan üniversitesiyiz : Milano, Piacenza, Cremona, Brescia ve Roma, “A. İkizler” .

İçinde bulunduğumuz gerçekliğin karmaşıklığını okuyabilen ve yorumlayabilen bir kültürel detaylandırma yeri olarak Avrupa geleneğine tamamen dahiliz: kişinin bütünleyici oluşumuna odaklanan bir eğitim önerisine dönüşen bir misyon .

Son 100 yılda ülkemizin yönetici sınıfının önemli bir bölümünü oluşturduk: kurumların, siyasetin, hukukun temsilcileri; akademisyenler ve aydınlar, girişimciler ve yöneticiler, öğretmenler ve profesyoneller, piskoposlar ve gazeteciler, editörler ve yazarlar. Ve İtalya’daki ve dünyadaki Katolik Üniversitesi’nin itibarını güçlendirmeye katkıda bulunan tanınmış ve daha az tanınan birçok kişi.

Hikayemiz 1921’de Katolik Üniversitesi’nin Peder Agostino Gemelli tarafından Ludovico Necchi, Francesco Olgiati, Armida Barelli ve Ernesto Lombardo ile birlikte bir grup Katolik aydınla birlikte kurulmasıyla başlıyor .

Geçen yıl, Üniversitenin kurucu organı olan Giuseppe Toniolo Yüksek Araştırmalar Enstitüsü kuruldu. 7 Aralık 1921’de Kutsal Kalp Katolik Üniversitesi, şehrin başpiskoposu Kardinal Achille Ratti, gelecekteki Papa Pius XI’in huzurunda Milano’da (Sant’Agnese aracılığıyla) resmen açıldı. Devletin özgür bir üniversite olarak tanınması 1924’te geldi.

1927’de Athenaeum, Bramante tarafından tasarlanan antik Sant’Ambrogio manastırını satın aldı. 30 Ekim 1932’den itibaren bina Üniversitenin merkezi oldu. Yapının yeniden geliştirilmesi, restorasyonu ve yeni binalarla genişletilmesi mimar Giovanni Muzio’ya emanet.

Savaştan sonra Piacenza Kampüsü inşa edildi ve 1952-53 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyete geçti. 1961 yılında Roma’da Tıp ve Cerrahi Fakültesi faaliyetlerine başlamıştır . 1964 yılında “Agostino Gemelli” Üniversite Hastanesi açıldı ve 2015 yılında “Agostino Gemelli” Üniversite Hastanesi Vakfı IRCCS’ye layık görüldü. 1965 yılında Brescia Kampüsü açıldı ve 1984 yılında Cremona Kampüsü’nde ilk dersler başladı .

Öğrenim Ücretleri

Cattolica Sacre Coure

Avrupalı Olmayanlar İçin

Avrupa Birliği ve ilgili devletler dışında ikamet eden Uluslararası öğrencilere sabit bir öğrenim ücreti uygulanır. Öğrenim ücretinin tamamı yıllık 8,190 €’dur .

Burslar

Adaylar online başvuru formunu doldururken “ UCSC Uluslararası Bursu ” talebinde bulunabilirler. UCSC Uluslararası Bursu, uluslararası öğrencilerin lisans programlarına erişimini teşvik etmek için Università Cattolica tarafından teşvik edilen yıllık öğrenim ücreti indirimidir . İndirim, toplam maliyetin yaklaşık %37’sini kapsar.

Başvuru sahipleri, kabul için bir teklif aldıklarında e-posta ile ödül hakkında bilgilendirilir.

2022/23 akademik yılı için, UCSC Uluslararası Bursu alan lisans öğrencilerine uygulanan öğrenim ücreti 5,150 €’dur .

Bu burs, lisans programının normal süresi boyunca otomatik olarak yıldan yıla uzatılır. Başarılı adaylar, derecelerini zamanında bitirmek için tam zamanlı kayıt durumunu korumalıdır. Adayın beklenen tarihte mezun olamaması durumunda, tüm ek masraflar öğrenciye ait olacaktır.

Öğrencilerin başka mali yardım biçimleri (EDUCatt tarafından sunulan burslar ve konaklama) almaları durumunda, UCSC Uluslararası Bursu verilmeyecektir.

EDUCatt , Università Cattolica adına yüksek öğrenime ( DSU : diritto allo studio universitario) erişimi teşvik etmeyi amaçlayan eylemler ve stratejiler geliştiren, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur
Not: Öğrenci harçları ve üniversite ücretleri, bir sonraki akademik yıl için Nisan ayında belirlenir ve ilk kayıt yılından sonra değişebilir, ancak bu miktarla ilgili herhangi bir değişiklik küçük olmalıdır.

Avrupalı Olanlar İçin

Yıllık öğrenim ücreti, öğrencinin ailesinin mali durumu (aile üyelerinin sayısı ve niteliği/yıllık gelir miktarı) ve seçilen lisans programının maliyeti temelinde hesaplanır.

Bir öğrenci, yılda en az yaklaşık 3.500 € (daha düşük aile gelirleri ve daha ucuz kurslar için) ile maksimum yaklaşık 9.200 €  (daha yüksek aile gelirleri ve daha pahalı kurslar için) arasında ödeme yapabilir .